Czy lek, który stosuje pogarsza sprawność seksualną?

Dzień dobry, Mam 19 lat, jestem mężczyzną i cierpię na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Trzy miesiące temu wraz z psychiatrą zdecydowaliśmy o zwiększeniu dawki leku Asentra z 75 mg do 100. Mniej więcej w tamtym czasie zaczęły się u mnie problemy z szybkim osiągnięciem orgazmu. Kiedyś do ejakulacji potrzebowałem ok. 5 minut. Teraz zdarza się nawet 12 minut. Co powinienem zrobić. Dodam, że nie mam porównania, ponieważ lek przyjmuję od 5 lat, a przed rozpoczęciem jego stosowania nie byłem aktywny seksualnie. Czy lek, który stosuje pogarsza sprawność seksualną i czy może obniżać jakość spermy itp.? Bardzo proszę o odpowiedz.

Witam! Leki z grupy SSRI i SNRI mogą osłabiać libido i w ogóle mieć negatywny wpływ na sferę seksualną. Po odstawieniu leków te sprawy się prędzej, czy później normują. Jeżeli lek jest stosowany tak długo i efekt leczenia jest słaby to należy szukać innego rozwiązania - niektóre leki mogą nawet wzmacniać życie seksualne (ale mają inne mankamenty). Pozdrawiam W. Łuczkowski.