Czy leki metypred i salazopiryn wpływają na płód?

Witam, czy leki metypred i salazopiryn, które stosuje od pół roku mąż z uwagi na stwierdzoną jersinioze, mogą wpływać na ew. wady płodu?Wiem, że salazopiryn może obniżyć ruchliwosc plemników, ale czy są przeciwskazania pt. dziecko może mieć wady genetyczne,jeśli uda się zajsc w ciażę, z powodu tych leków? A jeśli tak,czy jeśli mąż zrobi badanie nasienia i wyjdzie dobre, to nadal jest podstawa do obaw? Maz bedzie brał leki jeszcze kilka miesięcy,czy powinniśmy pozniej odczekać?Jak długo?pozdrawia

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie ma takich udowodnionych przeciwwskazań. Pozdrawiam.