Czy mogę już napewno wykluczyć ciążę?

Ostatni stosunek był między 28-29 stycznia . Miałam wkładkę miedzianą i 9 lutego pojechałam do ginekologa na kontrol i okazało się że się przesunęła lekarz ją wyjął . I po wyjeciu zaczęło się plamienie delikatne a zaraz potem okres ale skapy trwał tylko 4 dni z malutka ilością skrzepów przy wkładce miałam bardzo obfite miesiączki. Ale że strach jest silniejszy zaczęłam testowanie i 10 lutego 12 dni po stosunku zrobiłam test beta hcg wynik negatywny <1.10 potem zrobiłam kolejna beta hcg 18 luty wynik <1.10 i to było 20 dni po stosunku . Jestem teraz chora mam zapalenie oskrzeli i okropny kaszel dziś rano podczas kaszlu aż zwymiotowałam i odrazu gdzieś z tyłu głowy ten paniczny strach i zrobiłam test z moczu też negatywny 25 dni po stosunku te dwa z krwi i ten z moczu powinny dać mi spokój ale martwię się cały czas . Moja sytuacja życiowa jest ciężka czy mogę już odetchnąć przepraszam za taki długi wpis ale muszę się gdzieś wyglądać pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że stosowała wkładkę antykoncepcyjną, która niedawno została usunięta. Po czym współżyła Pani bez zabezpieczenia. Miała Pani też już miesiączkę, która nie była zbyt obfita. Niemniej jednak ma Pani obawy co do zajścia w ciążę. Jak do tej pory wykonała Pani już kilka testów ciążowych, które zawsze miały wynik negatywny. Dodatkowo jest Pani obecne chora i występuje silny kaszel.

Wydaje się, że wymioty, o których Pani wspomina, były spowodowane właśnie kaszlem towarzyszącym zapaleniu oskrzeli. Raczej na ten moment nie powinna Pani obawiać się o ewentualne zapłodnienie. Testy ciążowe są negatywne. Można jeszcze wykonać jeden bliżej terminu kolejnej miesiączki. Jeśli będzie negatywny oraz krwawienie wystąpi o czasie, to na pewno ciąża jest wykluczona. Jeśli bardzo się Pani jednak tym niepokoi to można także wykonać b-HCG z krwi oraz wykonać kontrolę u ginekologa. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-oskrzeli

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.