Czy mogę stosować spalacz tluszczu przy chorej tarczycy?

Witam Jestem kobietą, 21 lat, około 80kg wagi. Choruję na niedoczynność tarczycy, obecnie jest ona na dobrym poziomie, ale wciąż przyjmuje euthyrox 25. Regularnie ćwiczę oraz w miarę zdrowo się odżywiam, pracuje fizycznie, ale aby wspomóc swój organizm zakupiłam "spalacze tłuszczu" jest on oparty głównie na witaminach i ziołach (AWIERA EKSTRAKTY ROŚLINNE, W TYM TEŻ ROŚLINY O WŁAŚCIWOŚCIACH ADAPTOGENNYCH W SKŁADZIE SĄ TAKŻE WITAMINY, CHROM, KOFEINA I L-KARNITYNA NIACYNA, KWAS PANTOTENOWY, WITAMINY B6 I B12, RYBOFLAWINA) Czy mogę zażywać ten produkt przy mojej "dolegliwości"? Czytałam, że niektóre tego typu produkty nie mogą być zażywane przy niedoczynności, ponieważ mogą pogorszyć sytuację. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

Tzw. spalacze tłuszczu zazwyczaj bazują na substancjach stymulujących- w tym wypadku kofeiny. Pobudzenie ruchowe wynikające z przyjęcia preparatu ma doprowadzić do zwiększenia NEAT, czyli spontanicznej aktywności niezwiązanej z treningiem. Podobny efekt można uzyskać poprzez zaplanowanie różnych form wysiłku fizycznego, np. spacerów. Same ekstrakty zawarte w suplemencie nie powodują utraty tłuszczu, mogą ewentualnie zwiększyć spoczynkową termogeneze. Podsumowując: przyjmowanie spalaczy nie przekłada się bezpośrednio na redukcję masy ciała. Uważam, że przyjmowanie wysokich dawek kofeiny nie jest dobrym pomysłem w Pani przypadku.