Czy mogę zarazić się grypą żołądkową od chłopaka?

Dzień dobry, mój chłopak tydzień temu przebył grypę żołądkową, od niedzieli czuje się dobrze, jednak do dziś są u niego w domu osoby chore. Czy jest duża szansa, że się zarażę jeśli dziś go zobaczę? Dodam że dopiero zakończyłam antybiotykoterapię

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli Pani chłopak nie ma już objawów zakażenia to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż już nie zaraża. Pozdrawiam.