Czy mogłam zarazić się HCV po zabiegu?

Witam!

W październiku miałam wycinane znamię barwnikowe. Dziś mam żółte paznokcie. HBS ujemny, Alt 20,bilirubina w normie, Przeciwciała HCV nieobecne, COI 0,14 (zakres referencyjny o,9 - 1,o graniczne) nie wiem co to oznacza. Czy zostałam zarażona HCV? Dziś wiem, że warunki gabinetu chirurgicznego były, delikatnie pisząc, fatalne - wtedy miałam do nich 100% zaufanie.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Po pierwsze to w opisanych badaniach nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby na infekcję wirusem typu B czy C. Wyraźnie zostało napisane, że przeciwciała są nieobecne (liczba poniżej 0,9 oznacza brak przeciwciał), a od czasu zabiegu minęło wystarczająco dużo czasu, aby zostały one przez organizm wytworzone.Tak więc głowa do góry:). Natomiast proszę pamiętać, że dróg zakażenia jest więcej, niekoniecznie do infekcji może dojść w trakcie zabiegu chirurgicznego. Opisany przez Panią objaw również nie jest charakterystyczny dla infekcji wirusami hepatotropowymi, a wyniki badań dodatkowych również są jak najbardziej w granicach normy - tak więc wszystko wskazuje, że z wątrobą wszystko jest w porządku. Pozdrawiam