Czy moja wada wzroku się wycofała?

Okulary noszę kilka lat, ostatnie szkła dobierane miałam 1.5 roku temu op -1.25, ol -1.00 bez cylindrów. Od jakiegoś czasu mam zespół suchego oka, co powoduje erozje co jakiś czas w lewym oku, ostatnio miałam erozje w prawym oku pierwszy raz. Dostałam soczewkę lecznicza i antybiotyk. Zaczęłam gorzej widzieć na prawe oko. Po miesiącu miałam kontrolne badanie wzroku z atropiną u okulisty.. stwierdził taką wadę ol 0.25, cylinder -0.5 oś 78, op -0.12, cylinder -1.25, oś 160. Kazał przestać nosić okulary i wrócić na kontrol za miesiąc,być może nie będzie mi potrzebna dobrzekorekcja. Nie rozumiem jak to jest możliwe, skoro do czasu urazu widziałam w okularach obecnych dobrze. Nie wiem co robić, wada mogła się cofnąć ? Nie pamiętam, czy w jeszcze poprzednich okularach miałam cylindry.

Witam Panią.Sam wynik refrakcji nie jest odpowiedzą na Pani problem.Suche oczy bez filmu łzawego zawsze pokażą inną refrakcję,a dodatkowo ucisk soczewki opatrunkowej/korekcyjnej raczej zmniejsza wyniki.po zdjęciu soczewek i uzyskaniu naturalnego filmu łzawego prosze spokojnie zbadać się do okularów i wtedy wyjdzie wiarygodny wynik.Proszę pamiętać że widzenie jest kluczem a nie numerek wydrukowany z maszyny. Widzenie i Pani komfort życia i widzenia.Pozdrawiam serdecznie dr Kinga Jach