Czy można lecieć samolotem w bardzo wczesnej ciąży?

Tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży (brak miesiączki i dwie kreski na teście). Od zapłodnienia minęły 3 tygodnie. Nie byłam jeszcze u ginekologa, by potwierdzić ciążę. Za dwa tygodnie czeka mnie 2,5 godzinny lot. Mogę jeszcze zrezygnować z lotu. Czy powinnam to zrobić? Absolutnie nie chcę ryzykować zdrowia dziecka.

Lek. Paweł Szadkowski

Ewentualnym przeciwwskazaniem byłby pani zły stan kliniczny lub stany dodatkowo sprzyjające zakrzepicy. Pomijając te sytuacje lot jest jak najbardziej możliwy.