Czy można rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych w środku cyklu?

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne bez przerw od 17 lat. w tym miesciau nie moglam zaczac nowego opakowania, od dnia kiedy powinnam zaczac nowe opakowanie minelo dwa tyg. Dzis wykupilan nowe opakowanie i pani w aptece powiedziala ze nie musze czekc do okresu ze moge zaczac od dzis pierwsza tabletke. Czy jest to poparwne?

Lek. Michał Lenard

Nie napisała Pani o jaki rodzaj tabletki chodzi, ale zazwyczaj należy zaczekać z rozpoczęciem przyjmowania antykoncepcji do początku kolejnego cyklu, czyli do miesiączki. Pozdrawiam!