Rozpoczęcie nowego blistra tabletek antykoncepcyjnych po zmianie

Witam. Aktywne tabletki yaz skończyłam brać w czwartek czy dzis mogę zaczac nowe harmonet?( zostały zmienione przez lekarza)Czy lepiej zaczekać do następnej miesiączki, jaka będzie skuteczność? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zmienia Pani preparat antykoncepcyjny, pierwszą tabletkę z nowego opakowania powinna Pani przyjąć tuż po przyjęciu ostatniej tabletki Yaz lub maksymalnie następnego dnia po przyjęciu ostatniej, 4 tabletki placebo. Tylko takie postępowanie umożliwi zachowanie ciągłości antykoncepcji. Może Pani oczywiście poczekać do kolejnej miesiączki ale w czasie przerwy między opakowaniami nie będzie Pani zabezpieczona.