Co zrobić w przypadku niezaplanowanej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Dzien dobry, Mieszkam w Anglii , biore tabletki Yaz 24 4. skonczyly mi sie wczoraj I siostra mi wyslala nowe, ale jeszcze nie doszly. Jesli dojda w poniedzialek, to oznacza ze dzis I jutro bylabym bez tabletek. Jaka jest najlepsza opcja w tej sytuacji? pominac dwa dni I zaczac nowe opakowanie od poniedzialku? czy musze czekac do nastepnej miesiaczki? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz, bo sie martwie I nie wiem co zrobic.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję Pani zaczekanie do następnej miesiączki z rozpoczęciem nowego opakowania. Pozdrawiam!