Colchicum Dispert a problemy z sercem

Dzień dobry. Zacznę od tego, że ostatnio przeszedłem pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego. Cierpię też z powodu dny moczanowej i w związku z tym został mi przepisany lek Colchicum Dispert 0,5 mg. Wyczytałem w internecie, że jednak nie zaleca się brania Colchicum Dispert, jeśli ma się problemy z sercem? Niestety zgubiłem ulotkę leku i nie mam jak tego sprawdzić, a zależy mi na pewnej i sprawdzonej informacji. Chciałem się dowiedzieć, czy to prawda. Czy stosowanie Colchicum Dispert jest bezpieczne w mojej sytuacji? Może powinienem poszukać jakiegoś zamiennika? Nie wiem co mam zrobić, czy Colchicum Dispert może mi zaszkodzić? Może powinienem go odstawić, albo zmniejszyć dawkę? Bardzo proszę o poradę specjalisty, bo w najbliższym czasie nie mam możliwości skonsultowania się z lekarzem, a nie chcę sobie zaszkodzić. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Z ulotki wynika ciężkie zaburzenia czynności serca a jakie objawy są u Pana?