Czy można stosować ten lek po odstawieniu alkoholu?

Czy można stosować Tegretol CR 200 po odstawieniu alkoholu. I po pojawieniu zespołu odstawiennego.

Tak, ten lek jest stosowany do leczenia objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Jego przyjmowanie przez osoby uzależnione od alkoholu w okresach trzeźwienia przynosi zamierzone efekty i nie naraża pacjentów na dodatkowe uzależnienie od benzodwuazepin, które stanowi częsty skutek zalecania tych leków osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych, wśród których alkohol jest Nr 1.