Czy niedoczynność tarczycy może wpłynąć na wynik testu ciążowego?

Witam,
przez trzy miesiące brałam tabletki Y***, zakończyłam w połowie grudnia. Od tego czasu miałam krwawienie równo co 14 dni, dość obfite, około 5-6 dni, standardowo jak zawsze. Czy taki częsty okres powtórzył się już cztery razy. Ostatni 04.02.2011. W tym okresie czasu współżyłam z mężem z zabezpieczeniem prezerwatywy. 11 lutego, czyli dwa dni po zakończeniu ostatniej miesiączki wykonałam test ciążowy, wyszedł pozytywny.
Czy jest w ogóle możliwe, by test się mylił? Bolą mnie piersi, dół brzucha i pleców, ale tak mam również przed okresem. Dodam, że leczę się z powodu niedoczynności tarczycy, co jak czytałam, może wpłynąć na fałszowanie wyniku testu. Wizytę u lekarza mam dopiero 20.02 i trochę się niepokoję.
Pozdrawiam,
Monika

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Krwawienie nie wyklucza ciąży. Zdarza się,że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiaczki.
Wynik testu ciążowego należy traktować jako wiarygodny. Wymaga to potwierdzenia w badaniu ginekologicznym oraz badaniu usg.
Test ciążowy może być fałszywie dodatni (czyli wynik testu ciążowego jest dodatni a kobieta nie jest w ciąży) w przypadku nadczynności tarczycy. Pani natomiast jest leczona z powodu niedoczynności tarczycy.
Pozdrawiam