Czy ospa jest groźna w ciąży?

Witam. Proszę o pomoc mój synek jest chory na ospe i jestem w ciąży 3tyg czy powinnam się obawiać czegoś groźnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od tego, czy przechodziła Pani ospę, np. w dzieciństwie. Jeśli nie, konieczne może być podanie immunoglobulin. Lek należy podać możliwie jak najwcześniej, tzn. do 96 godzin od ekspozycji. Zachorowanie na ospę wietrzną w okresie ciąży może skutkować również niekorzystnymi następstwami u płodu i noworodka. Zachorowanie w I trymestrze nie jest związane ze zwiększonym ryzykiem poronienia.