Czy oznaczenie witamin należy powtórzyć?

Witam jest taka szansa,że po oznaczeniu wit B12 i wir D we krwi wyjdą np zaniżone lub podwyższone i trzeba badanie powtórzyć?. Pytam,bo np jak coś wyjdzie podwyższonego,to lekarz zleca drugi raz badanie,a chcę te witaminy zrobić prywatnie i byłby to sporo koszt,stąd moje obawy

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie widzę potrzeby aby wtedy powtarzać badanie tych parametrów.
Pozdrawiam