Czy po bulimii można przytyć przez 3 dni obżarstwa?

Czy po bulimii można przytyć przez 3 dni porządnego obżarstwa (święta) ?? Jeśli tak to ile maksymalnie ??

Aleksander Ropielewski

Można, ile maksymalnie to zależy od wagi wyjściowej, jednak ciężko aby było to więcej niż 2kg.

Samo jedzenie, które zjadamy waży, dlatego w tym momencie nie ma bezpośredniego przełożenia. Jeżeli będzie różnorodne, obfitujące w pokarmy z różnych grup żywności, jednoczesnie łatwostrawne, to takie "obżarstwo" może być dostarczycielem potrzebnych składników pokarmowych, których zabrakło w czasie choroby jaką jest bulimia. Dlatego proszę sie nie bać jeść. Na pewno to nie wpłynie negatywnie na Pani sylwetkę, wręcz odwrotnie zwiększenie masy mięśniowej poprawi ją z pewnością.

Witam,

Ciężko jest określić ile można przytyć ponieważ jest to zależne od wielu czynników. Wpływ ma waga wyjściowa, tempo przemiany materii, aktywność fizyczna, rodzaj spożywanych posiłków itp. W okresie świąt może zatrzymywać się również woda w organizmie szczególnie jeżeli występuje alkohol a to również wpływa na wagę.

Jeżeli chciałaby Pani kiedyś zastosować dietę lub wykonać pomiary składu ciała to zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk