Czy po podaniu sterydu, podnosi się cukier?

Często czytam ,że po podaniu pacjentowi sterydu zawsze mocno podnosi się cukier. Żeby się nie rozwodzić zapytam wprost czy w przypadku przyjmowania od dwóch miesięcy Finasteridu Stada na obkurczenie prostaty mogło nastąpić powikłanie w gospodarce glukozowej a co za tym idzie insulinooporność w postaci podwyższonego cukru z 85-100 na 125-135. Dodam ,że hemoglobina glikowana z 5,6 podniosła się do 6. Pozdrawiam Irek

Stosowanie preparatów "steroidowych" wpływających na układ neuro-hormonalny to "wyższa szkoła jazdy"...
Proponuje konsultację lekarza diabetologa, proszę też koniecznie porozmawiać z lekarzem leczącym Pana gruczoł krokowy.
Uważam, że wypowiadanie się internetowe na temat Pana złożonej sytuacji klinicznej przy tak skąpej ilości informacji o stanie zdrowia, wynikach itp. nie byłoby z mojej strony odpowiedzialne.

Wierzę, że we Włocławku, byłym mieście wojewódzkim, znajdzie Pan stosownych specjalistów.
A już na pewno są tacy specjaliści endokrynolodzy-diabetolodzy w Ośrodku Uniwersyteckim Medycznym, jakim jest Toruń-Bydgoszcz.

Pozdrawiam Przedświątecznie Pana.

("Off the record" pozdrawiam także przy okazji Włocławek, gdzie spędziłem dzieciństwo...) :-)

JW, Poznań. blog seksuologia.com, 12/17.