Czy po stosunku przerywanym moja dziewczyna może być w ciąży?

Witam uprawiałem sex z moją dziewczyną jest ona 3 dni przed miesiączka ( cykle ma nie równe od zawsze) bez prezerwatywy był to sex przerywany nie doszedłem w niej ani w okolicach vaginy. Wiem, że to jest niebezpieczna metoda. czy możliwe jest zajście w ciążę? Posiada aplikacje która pokazuje, że szansa jest znikoma i okres za 3 dni

Redakcja abcZdrowie

Witam, stosunek przerywany to wyjątkowo zawodna metoda antykoncepcyjna i wiąże się z dużym ryzykiem zapłodnienia. To samo można powiedzieć o aplikacjach, służących do wyznaczania dni płodnych w cyklu – niestety aplikacja nie bierze pod uwagę ewentualnej infekcji, hipotetycznego stresu lub innych czynników mogących znacząco wpłynąć na przesunięcie owulacji. Natomiast, jakie były szanse na zapłodnienie w tym konkretnym przypadku nie sposób ocenić – sugeruję poczekać do planowanego terminu menstruacji, a jeśli ta się nie pojawi – wykonać test ciążowy. Niestety według tzw. wskaźnika Pearla skuteczność stosunku przerywanego jako metody antykoncepcyjnej jest bardzo niska. Odsyłam do artykułu, który to tłumaczy: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-wskaznik-pearla. Dodatkowo należy pamiętać o preejakulacie – płynie wydzielanym podczas silnego podniecenia, w którym mogą znaleźć się żywe plemniki, zdolne do zapłodnienia. Oczywiście preejakulat może być wydzielany przez cewką moczową na długo zanim dojdzie do wytrysku. Więcej o tym pisze nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie o preejakulat i ryzyko ciąży, zachęcam do zapoznania się: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przerywany-a-ryzyko-ciazy-przez-preejakulat. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.