Czy powiększone węzły chłonne to coś poważnego?

Jestem mamą 10-letniego chłopca. Zaniepokoiła mnie opuchnięta szyja mojego syna. Udałam się z dzieckiem do lekarza. Ten stwierdził powiększone węzły chłonne i poinformował mnie, iż to nic poważnego. Syn otrzymał antybiotyk A***. Czy ta choroba faktycznie to nic poważnego, jak poinformował mnie lekarz?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Węzły chłonne u dzieci zazwyczaj powiększają się w wyniku infekcji. Lekarz zalecił antybiotyk zapewne, podejrzewając tę przyczynę. Trudno mi więcej powiedzieć, bez możliwości zbadania dziecka i zebrania dokladnego wywiadu.

Niepokój może budzić sytuacja, kiedy powiększonym węzłom chłonnym na szyi towarzyszy na przykład powiększenie węzłów w innych częściach ciała, osłabienie, utrata apetytu, utrata masy ciała.

Jeżeli nie czuje się Pani komfortowo z diagnozą postawioną przez lekarza, proponuję odwiedzić innego specjalistę.

Pozdrawiam serdecznie