Czy powinnam iść do innego ginekologa?

Mam sibo i bardzo dużo objawów jelitowo-żołądkowych. Poza tym od wielu lat mam bardzo bolesne miesiączki z biegunkami i migreną. Ginekolog przepisał mi tabletki hormonalne, które biorę już 4 lata. Bóle brzucha podczas miesiączki są ciągle takie same, niewiele się zmieniło poza regularnością. Czy jest możliwość, że te tabletki „przysłaniają” coś, co może powodować takie objawy? Mama miała niedawno na mięśniaki, a babcia wcześniej nowotwór. Może powinnam iść do innego ginekologa?
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki hormonalne przez tak długi czas, a bóle brzucha podczas miesiączki pozostają niezmienne, mogą istnieć inne przyczyny tych dolegliwości niekoniecznie związane z tabletkami. W tej sytuacji, jeśli leczenie nie przynosi ulgi, zalecamy konsultację z innym specjalistą. Warto też stale kontrolować się u gastroenterologa, który będzie monitorować problemy z układem pokarmowym.

Co do historii rodzinnej mięśniaków i nowotworów, to ważne jest, aby regularnie uczęszczać na kontrole u lekarza i poinformować go o historii chorobowej w Pani rodzinie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej