Czy powinny mnie martwić takie wyniki badania cholesterolu?

Witam. Wizytę mam za tydzień a trochę martwią mnie liczby w badaniu. Cholesterol całkowity 178, HDL 48, LDL 137, Triglicerydy 62, nie HDL 131. Kobieta 42. Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

wynik powinien zostać oceniony na wizycie stacjonarnej po dokładnym zebranym wywiadzie oraz badaniem fizykalnym.

Zachęcam do wizyty stacjonarnej u lekarza rodzinnego lub kardiologa.

Brak informacji z Pani strony z jakiego powodu została wykonana diagnostyka brak informacji o chorobach oraz przyjmowaniu leków nawet tych bez recepty. Są to bardzo istotne informacje przy ocenie wyniku.

Pozdrawiam