Czy powodem przedwczesnego porodu mogły być Enterococcus faecalis i Klebsiella pneumoniae ssp pneumon?

Witam, Urodziłam w 23 tyg. ciąży. W posiewie z szyjki macicy pobranym po porodzie wyszły Enterococcus faecalis i Klebsiella pneumoniae ssp pneumon. Czy to mogła być przyczyna przedwczesnego porodu? Po antybiotykotepari jaka profilaktyka by bakterie nie wróciły? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki jest wynik badania po poronieniu? Sadze ze to jest bardziej znaczące lecz ogólnie infekcja może spowodować poronienie