Czy RTG mogło zaszkodzić dziecku?

Witam, 27.04 miałam dostać okres zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny. Tego samego dnia miałam wizytę u ortopedy i zrobiono mi przeswietlenie haluksow. 29.04 wieczorem nadal nie miałam okresu,zrobiłam hcg wynik 28, ciąża. Czy przeswietlenie moglo zaszkodzić dziecku?

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety nie można tego wykluczyć, jednak miejsce działania promieniowania jest dość odległe od dziecka.