Czy są leki, aby rzucić picie piwa?

Pije dużo piwa . Juz od dawna . Ale chce przestac . Ale nie mam silnej woli . Są jakies tabletki bez recepty . Czy tylko leczenie .

Niestety leków bez recepty nie ma - są na receptę - musi je przepisać lekarz - ale myślę, że ważne jest też to co zostaje w Pana głowie, czyli chęć. Dlatego zachęcam do terapii. Zasadniczą metodą leczenia uzależnienia w zakładach lecznictwa odwykowego jest psychoterapia uzależnienia, natomiast postępowanie medyczne ma wymiar wspomagający psychoterapię uzależnienia i jest nakierowane głównie na leczenie alkoholowych zespołów abstynencyjnych oraz farmakologiczne wsparcie psychoterapii. Programy terapeutyczne, oparte są w większości na: · podejściu terapii behawioralno-poznawczej · idei i doświadczeniach Wspólnoty Anonimowych Alkoholików Większość programów integruje różne podejścia psychoterapeutyczne, z przewagą behawioralno-poznawczego. Podstawowe cele psychoterapii to: - zachowanie trwałej abstynencji, - poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego, - nabycie umiejętności potrzebnych do rozwiązywania problemów emocjonalnych i społecznych. Jeżeli chodzi o uzależnienie od alkoholu to czas niezbędny do przeprowadzenia skutecznej terapii to 18-24 miesiące. Pierwszy, podstawowy etap psychoterapii uzależnienia od alkoholu w zakładach stacjonarnych i oddziałach dziennych trwa od sześciu do ośmiu tygodni, natomiast w placówkach ambulatoryjnych od czterech do sześciu miesięcy. Cały cykl psychoterapii uzależnienia trwa do dwóch lat i obejmuje do 240 godzin terapii grupowej i do 50 godzin terapii indywidualnej w ciągu roku. Po zakończonej terapii stacjonarnej osoby uzależnione, w celu kontynuowania leczenia, kierowane są do dalszej psychoterapii w zakładach ambulatoryjnych oraz do grup samopomocowych Anonimowych Alkoholików i klubów abstynenta. Czas leczenia w Oddziałach Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych nie przekracza 10 dni. Pozdrawiam. www.sferaterapii.pl