Po jakim czasie mogą ustąpić skutki detoksu?

Dzień dobry, od kilku dni (tydzień) wychodzę z ciągu aklkoholowego, robiono mi detoks. Psychiatra przepisał mi clonoazepan kazał mi brać 3 x 1 dziennie. Póżniej schodzić z dawki. Mam pytanie, po jakim czasie mogą ustąpić skutki odstawienne bo na razie to nic nie daje, dalej mną telepie. Wiem, że to jest benzo i muszę uważać. Mam zawroty głowy, brak snu, wewnętrzny niepokój. Proszę o odpowiedż. Dziękuję

Wszystko zależy od ogólnego stanu organizmu, długości "ciągu", rodzaju i ilości wypijanego alkoholu itp. To może trwać kilka dni a u niektórych osób nawet dłużej. Rzeczywiście trzeba niezwykle ostrożnie korzystać z pomocy leków z grupy benzodiazepin i jak najszybciej rozstać się z nimi. Po ustąpieniu objawów abstynencyjnych, jeżeli nie chce Pan przeżywać w przyszłości podobnych stanów, należałoby zgłosić się do poradni terapii uzależnień i podjąć terapię uzależnienia. Jeśli już Pan taką terapię przechodził to należy zgłosić się koniecznie do terapeuty w tej poradni, żeby wraz z nim, przeanalizować wydarzenia poprzedzające powrót do picia. Wszystko po to, żeby na przyszłość wiedzieć czego unikać i co ułatwia powrót do picia.
Należy mieć świadomość, że uzyskanie pomocy przez osoby uzależnione od alkoholu i/lub od innych substancji psychoaktywnych jest w Polsce bardzo proste. Mamy jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą w Europie) sieć placówek leczenia uzależnień, których jest ponad 1000. Lecznictwo wspierane jest przez grupy samopomocowe, takie jak Anonimowi Alkoholicy (AA). W Polsce takich grup jest ok. 2500. Istnieją też liczne kluby i stowarzyszenia abstynenckie.. Mamy bardzo profesjonalne programy terapeutyczne i wielu bardzo dobrze wykształconych specjalistów psychoterapii i terpii uzależnień. Każdy kto zauważy coś niepokojącego w swoim sposobie picia alkoholu może, zgodnie z obowiązującym prawem, nieodpłatnie zasęgnąć porady i ewentualnie podjąć leczenie. W placówce publicznej musi jednak podać swoje dane personalne oraz PESEL, bo to jest konieczne do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli komuś zależy na zachowaniu całkowitej anonimowości może pójść na mityng grupy Anonimowych Alkoholików (AA). Tam powinien poszukać tzw. sponsora, który nauczy jak korzystać z Programu 12 kroków AA.