Czy szwy po nacięciu okołopępkowym można zdjąć na wizycie w gabinecie?

Witam, jestem 3 dni po operacji przepukliny pępkowej. Jednak prócz bólu brzucha odczuwam jeszcze ból pleców, nerek, klatki piersiowej, a nawet szyi. Czy to naturalne? 2. pytanie: czy szwy po nacięciu okołopępkowym można zdjąć na wizycie w gabinecie chirurga już w 10 dobie po operacji? Dziękuję

Niewielkie dolegliwości bólowe nawet całego ciała mogą naturalnie występować w tak wczesnym okresie pooperacyjnym po tego typu zabiegu.
Szwy po tego typu zabiegu z reguły usuwa się między 7-14 dobą po operacji, ambulatoryjnie, w gabinecie chirurgicznym.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

1. Takie dolegliwości mogą się utrzymywać przez kilka dni
2. Szwy usuwa się między 7-14 dobą w gabinecie chirurga
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl