Czy takie zbliżenie może skutkować ciążą?

Witam ostatnio z moją dziewczyną podczas stosunku pocieralismy się narządami o siebie bez wejścia w partnerkę oraz bez wytrysku w okolicach pochwy. Jaka jest szansa na ciążę? Dodam że były to dwa dni do owulacji czyli były to dni płodne

Redakcja abcZdrowie

Witam,

forma zbliżenia intymnego, jaką jest pocieranie narządami czy też tzw. petting, nie prowadzi do ciąży, oczywiście pod warunkiem zachowania środków ostrożności. Należy do nich unikanie wytrysku na pochwę, odpowiednia higiena narządów płciowych (nie należy ocierać się o genitalia bezpośrednio po wytrysku, by uniknąć przypadkowego przeniesienia spermy na pochwę).

O ryzyku ciąży i prawdopodobieństwie zapłodnienia może Pan przeczytać w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

W opisanym przez Pana przypadku ryzyko ciąży jest znikome, a nawet bliskie zeru – mimo dni płodnych, jeśli nie doszło ani do penetracji pochwy, ani do wytrysku na pochwę, zapłodnienie jest niemożliwe.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-w-planie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.