Czy te globułki działają w taki sposób czy wystąpiła u mnie reakcja alergiczna?

Dzień dobry byłam u ginekologa, który stwierdził grzybicę. Przepisał mi clotrimazolum gsk w globułkach oraz krem. W czasie aplikacji oraz po okropnie piecze. Ból przyprawia mnie o płacz. Wzięłam ponad godzinę temu wciąż piecze choć już nie w takim natężeniu, ale gdy tylko się ruszę piecze bardziej. Bardzo proszę mi powiedzieć czy te globułki działają w taki sposób czy wystąpiła u mnie reakcja alergiczna.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie powinna Pani przyjmować następnej dawki. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu zmiany leku. Jeżeli dolegliwości, pomimo odstawienia leku nadal będą trwały lub nasilą się powinna Pani udać się na izbę przyjęć do szpitala.