Czy ten lek może zaszkodzić mojemu dziecku?

Dzień dobry, jestem w 38 tc, gbs dodatni. Lekarz przepisał mi Fluomizin. W ulotce jest napisane, by nie stosować 12 godz przed porodem. Obawiam się, że mogę w każdej chwili zacząć rodzić. Gdýby było, czy ten lek mógłby zaszkodzić mojemu dziecku? Może odłożyć leczenie, gdy już będę po porodzie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Lek najlepiej zastosować przed porodem, zgodnie ze wskazaniami lekarza.