Czy test był wykonany zbyt wcześnie?

Witam.
Staram się z mężem o dziecko. Ostatni okres miałam 27.12.2010 i kochaliśmy się we wszystkie dni płodne 24.1 powinnam mieć okres i nie miałam i zrobiłam test, czyli po 2 tyg i też negatywny.
Czy może to być za wcześnie na test mógłby nie wykryć ciąży jeszcze? A dodam jeszcze, że rano jest mi trochę niedobrze i nadal nie dostałam okresu.
Proszę o rade

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Test wykonany po takim czasie od współżycia powinien być wiarygodny. Dla pewności proszę jednak wykonać go ponownie. Bardziej czułym badaniem jest test na obecność bHCG we krwi. Jego wynik należy skonsultować ze specjalistą ginekologiem. Jeśli ciąża zostanie wykluczona, a brak krwawienia będzie się utrzymywał należy poszukać innej przyczyny problemu. Przyczyn zaburzenia miesiączkowania może być bardzo wiele. Niezbędna w tym przypadku będzie wizyta w gabinecie ginekologicznym.