Czy test ciążowy mógł się pomylić?

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 19 grudnia. 8.01 zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny, z tym że druga kreska była bledsza od pierwszej. Kolejne testy wyszły negatywnie. Zrobiłam Beta HCG 9.01 i wyszło 0,1 mIU/ml. Czy mimo to mogę być w ciąży? Czy po prostu pierwszy test się pomylił?

Witam serdecznie!
Wszystko wskazuje, że pierwszy test ciążowy dał wynik fałszywie dodatni. Nieprawidłowe pojawienie się drugiej kreski (kreska niewyraźna, blada) najczęściej obserwowane jest w przypadku zbyt późnego odczytu wyniki (po ponad 15 minutach) lub nieprawidłowego przechowywania testu.
Jeżeli pozostałe wyniki testów były negatywne, to ciąża wydaje się być mało prawdopodobna. Ostatecznie potwierdził to wynik betaHCG, który wykonany 10 dni po zbliżeniu daje wynik 100% wiarygodny.
Pozdrawiam