Czy to na pewno było poronienie samoistne?

Witam serdecznie!
Jeżeli wynik beta HCG był niski, tzn <25,0 to nie ma możliwości, by była Pani w ciąży. Nawet po poronieniu jego poziom utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie, dającym dodatni wynik przez jeszcze jakiś czas. Badanie z krwi uznaje się za 100% wiarygodne. Domowe testy ciążowe nie mają takiej skuteczności i czasami dają wyniki fałszywie dodatnie. Do złego odczytu dochodzi w przypadku przeterminowanego lub zepsutego testu.
Dodatkowo pragnę podkreślić, że ciążę można wykryć po 8 dniach z testu z krwi, a w przypadku testu domowego po 14. Nie ma zatem możliwości, że laboratorium nie wykryło ciąży, a test z moczu tak.
Zaleca się, by próby poczęcia kolejnego dziecko rozpocząć po co najmniej roku od narodzin pierwszego. Jest to minimalny czas niezbędny do regeneracji macicy. Z tego punktu widzenia nie ma zatem przeciwwskazań do podjęcia prób poczęcia.
Pozdrawiam

Witam,
mam 27 lat, mam pewne pytanie, które bardzo mnie nurtuje.
Ostania miesiączkę miałam 10 listopada, zawsze miałam regularny cykl, co 28 dni, w dniu planowanej następnej miesiączki kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia i on skończył w środku. Gdy cztery dni po planowanej miesiączce ona nie przyszła, postanowiłam zrobić test ciążowy, wynik pozytywny.
Bardzo z mężem się cieszyliśmy, gdyż mamy plany co do drugiego dzieciątka. Niestety dzień później, jak wstałam, zaczęłam krwawić, pojechałam na pogotowie, tłumacząc, że prawdopodobnie jestem w ciąży, bo wynik z testu był pozytywny, jednak nie chcieli mnie przyjąć, twierdząc, że ciąża nie została jeszcze wykryta i zatwierdzona przez lekarza, tłumaczyłam im, że nie zdążyłam skontaktować się z lekarzem jeszcze, bo dzień wcześniej wieczorem się dowiedziałam. Niestety nic tam nie załatwiłam.
W końcu znalazłam lekarza, który mnie przyjął, zrobił USG dopochwowe i nie było tam pęcherzyka nawet, kazał to zostawić naturze i zrobić test beta z krwi. Tak też zrobiłam, wynik był ujemny, tylko 1,20, czy możliwe jest, żeby wynik z krwi się mylił, dodam, że krwawiłam tylko dwa dni, ten pierwszy dzień był najgorszy, na drugi już słabo.
Pojechałam z wynikami z krwi do lekarza i stwierdził, że to było poronienie samoistne i mam zrobić w następnym tygodniu znów badanie bety we krwi. Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć. Czy byłam w ciąży? Co do ostatniego seksu wydaje mi się, że to nie mogła być ciąża z niego, bo chyba za wcześnie? a może dalej jestem tylko w bardzo wczesnej? Tylko dlaczego z moczu wynik był pozytywny a z krwi już nie?
Dodam jeszcze, że kochamy się z mężem przez stosunek przerywany lub normalnie bez żadnego zabezpieczenia, gdyż myślimy, tak jak już pisałam, o drugim dziecku, 18 miesięcy temu urodziłam przez cesarskie cięcie, czy w ogóle nie za wcześnie myślę o drugim dziecku?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź!