Czy to są szwy wewnętrzne?

Witam!

5 miesięcy temu urodziłam dziecko a od 2 dni z dróg rodnych ze śluzem wypływają mi tak mi się wydaje że to szwy czy to normalne takie malutkie paseczki proszę o odp.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Szwy wewnętrzne wykonywane są z materiałów samorozpuszczalnych. Po 5 miesiącach na pewno dawno się wchłonęły. Istnieje oczywiście możliwość kruszenia się szwów zewnętrznych, ale zakładam, że zgodnie ze wszelkimi standardami zostały one zdjęte w 7 dobie po porodzie.

Być może te "niteczki" są w rzeczywistości skrzepami. Dobrze by było sprawdzić ich konsystencję. Jeżeli faktycznie w dotyku będą miękkie, to proponowałabym odczekać miesiąc w celu obserwacji śluzu w kolejnym cyklu. Jednorazowa zmiana charakteru cyklu nie musi świadczyć o patologii w obrębie układu rodnego. Jeżeli skrzepy pojawią się także w przyszłym miesiącu, lub "nitki" będą twardsze, nie wiadomo jakiego pochodzenia, niezbędna będzie szybka wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.