Czy udać się na jakieś badania z powodu bólu brzucha?

Mam problem jeśli chodzi o ból brzucha. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu dokucza mi ból poniżej prawej strony brzucha (poniżej pępka). Ból ten oczywiście nie jest cały czas. Odczułam go np wczoraj wieczorem po pracy. Pracę dopiero mam od kilku dni (jest to praca siedząca, raczej nic nie dźwigam). Kiedy siedzę, ból ten jest znacznie mniejszy, prawie nieodczuwalny, natomiast gdy wstaję, niestety mam problem z chodzeniem, gdyż muszę cię zginać. Jakieś pół roku temu miałam problem z infekcją pochwy. Lekarz ginekolog przepisała mi metronizadol. Pomogło, jednak obawiam się że infekcja mogła powrócić, bądź nie została do końca wyleczona. Mój partner się nie leczył. Czy jest szansa, że nieleczenie mogłoby coś spowodować? Boje się, że te problemy z brzuchem mogą być tego wynikiem, może jednak czegoś innego? Dodam że od kilku dni nie mam w ogóle apetytu. Jest mi też niedobrze jak zobaczę jedzenie. Ostatnio ból brzucha miałam również po posiłku. Był na tyle uciążliwy, że nie mogłam się ruszyć. Bardzo proszę powiedzieć mi, czy powinnam udać się na jakieś badania, czy raczej nie wariować, bo to nic?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego w celu diagnostyki. Ból w okolicy pępka jest bardzo niecharakterystyczny. Do przyczyn tego rodzaju bólu mogą należeć problemy jelitowe, ginekologiczne czy problemy związane z układem moczowym.