Czy upławy mogą być spowodowane nadmiernym zażywaniem leków antykoncepcyjnych?

Witam. wiem, że to bardzo nieodpowiedzialne, ale przez długi czas stosowałam tabletki antykoncepcyjne (21) co miesiąc zdarzyły się 1 lub 2 dodatkowe. Zauważyłam, że gdy nagle wróciłam do normalnego schematu (21 tabletek), w drugim tygodniu mam upławy. Czy to może być spowodowane tym, że przyzwyczaiłam organizm do większej dawki, a teraz ten "świruje"? Czy mogę być przez to bezpłodna? I czy zmiana tabletek na te z wyższym stężeniem może pomóc? Błagam o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne badania hormonalne i wizyta u lekarza ginekologa