Czy wodę najlepiej pić samą czy z dodatkiem soku?

Czy trzeba pić sama wodę, czy można dolać odrobinę soku żeby nieznacznie zmienić smak?

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, jest wiele zdrowszych dodatków do wody - cytrusy (cytryna, pomarańcza), świeże zioła (mięta, bazylia), nawet świeży zielony ogórek poprawi smak wody. Warto też spróbować innej wody, jeśli pije Pan butelkowaną - ich smak różni się z powodu różnych składów mineralnych. Soki i syropy niestety zawierają dużo cukru i nawet wypijane w mniejszych ilościach to w przeliczeniu na dzienną podaż wody (ok. 2-3l) dostarczą go zbyt wiele.