Czy wodnista wydzielina z pochwy to oznaka ciąży?

5 dni temu kochałam się z chłopakiem, pękła nam prezerwatywa. Już drugi dzień z pochwy wydziela się tak jakby woda. Często miewałam upławy ale śluz wtedy był całkiem inny nigdy nie miałam takiej "wody". Czy jestem w ciąży? Prosiłabym o pomoc w policzeniu dni płodnych, bo nie znam się na tym. Mój cykl trwa zazwyczaj 28 dni. Ostatnio miesiączkę dostałam 18 lutego a do stosunku doszło 26 lutego. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
W przypadku regularnych, 28-dniowych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Do stosunku doszło 9 dnia cyklu czyli podczas dni płodnych.
Wodnisty śluz najprawdopodobniej jest śluzem płodnym. Nie jest objawem ciąży. Jeżeli nawet zaszła Pani w ciążę na jej oznaki jest jeszcze za wcześnie.
Proponuję po upływie 10-14 dni od stosunku wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam