Czy wynik beta HCG z krwi po 10 tygodniach od stosunku można uznać za wiarygodny?

Mam pytanie jeśli wykonałam badanie beta hcg z krwi 10 tygodni po stosunku i mój wynik wynosi poniżej 1,20 mogę go uznać za wiarygodny ? Czy po takim czasie powinnam go powtórzyć?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik jet jak najbardziej wiarygodny. Bez wątpienia nie jest Pani w ciąży - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Nie ma potrzeby powtarzania badania.