Czy wynik transglutaminazy tkankowej świadczy o uczuleniu na gluten?

Witam serdecznie proszę o pomoc w odczytaniu wyniku mojego dziecka z transglutaminazy tkankowej. Wynik wyszedł 10.22 a normy oznaczone są w ten oto sposob: <7 ujemny <7 dodatni. Czy to oznacza że syn uczulony na gluten bądź ma celiakie?

Samo badanie przeciwciał nie wystarczy do rozpoznania' niezbędne są informacje o objawach u dziecka - proszę się konsultować z lekarzem gastrologiem, który skierował Państwa na badanie p/ciał