Czy zabieg usuwania polipa z dna zatoki szczękowej jest bolesny?

Za 5 dni mam zabieg usunięcia polipa ponad 2cm z dna zatoki szczękowej,zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym przez nacięcie nad kłem. Przeglądam internet i zdecydowana większość osób z polipami miała narkozę przy zabiegu, zaczęłam obawiać się.. Czy taki zabieg będzie dla mnie bolesny? Jak on będzie wyglądał?

Witam serdecznie.
Wybór metody znieczulenia zależy przede wszystkim od techniki jaką będzie wykonywany zabieg. Jeśli usuwanie polipa przy nacięciu nad kłem umożliwia zastosowanie znieczulenia miejscowego - tym lepiej dla Pani. Tego rodzaju znieczulenie wiąże się bowiem z mniejszą ilością powikłań ogólnych. Jeśli chodzi zaś o bolesność to w trakcie samej operacji nie powinna Pani odczuwać żadnych dolegliwości. Później natomiast może pojawić się miernie nasilony ból związany z traumatyzacją i obrzękiem tkanek. Jego nasilenie nie jest jednak związane z rodzajem znieczulenia podczas operacji.

Nie do końca jestem pewien czy są wskazania do takiego zabiegu....
Część zmian polipowatych w zatokach to zmiany o charakterze czynnościowym, w których gromadzi sie płyn na skutek zamknięcia przewodu wyprowadzającego, nie należy wówczas wykonywać zabiegu. Rewizję zatoki najlepiej wykonywać endoskopowo, ale po dobrym pierwotnym zdiagnozowaniu problemu.

Na temat przebiegu zabiegu najlepiej porozmawiać z lekarzem wykonującym ten zabieg. Przed zabiegiem z pewnością będzie podana premedykacja, która spowoduje uspokojenie i wprawi w dobry nastrój.Samo znieczulenie miejscowe z pewnością będzie skuteczne i da tylko odczucie dotyku a nie bólu. Nie ma się czego bać. Pozdrawiam