Czyżby objawy wypadania płatka?

Witam. Jestem męższczyzną, mam 23 lata. Od około roku mam zdiagnozowane wypadanie płatka zastawki mitralnej. Bardzo często podczas wysiłku, szczególnie jeśli jest on dość intensywny, kręci mi się w głowie, ponadto mam uczucie jakby moje oczy dostawały zeza, do tego dochodzą zimne kończyny i dodatkowo duży lęk. Nie wiem, czy są to objawy wykrytej wady, czy też nerwicy. Zawsze kiedy udaję się na zajęcia sportowe, czuję lęk przed zasłabnięciem w obliczu tych objawów. Dziękuję i pozdrawiam, Szymon
23 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Opisane przez Pana objawy mogą wynikać z choroby serca, jednak wypadanie płatka zastawki mitralnej rzadko daje objawy. Przyczyną moga być również zaburzenia lękowe (tzw. nerwica). Proszę spróbować suplementować magnez (preparaty są dostępne w aptekach bez recepty). Jeśli objawy będą się powtarzać, proponuję konsultację ze specjalistą kardiologiem.