Depresja a duszności, lęki i problemy ze snem

Witam! Mam 20 lat, nie palę, nie nadużywam alkoholu i innych używek. Mam depresję. Leczyłam się na nią jakiś czas temu ale objawy powróciły (duszności, lęki, problemy ze snem i apetytem, uczucie samotności, wyobcowania, beznadziei, myśli samobójcze itp) Nie stać mnie na wizytę u psychologa/psychiatry, kolejki na nfz zapełnione na 3 lata do przodu, a boję się coraz bardziej. Co mam zrobić? Boję się że kiedyś popełnię jakieś głupstwo... Czy istnije jakaś metoda samopomocy? Błagam o pomoc.

Witam,

proszę się nie zniechęcać w sprawie kolejek. Naprawdę w różnych ośrodkach to różnie wygląda. Proszę wejść na strony NFZ https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub zadzwonić i poszukać miejsc gdzie może pani uzyskać pomoc na NFZ szybciej. W miejscowościach pod samą Warszawą też może być czasem łatwiej o termin.
Powodzenia.

- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl

Witam, powinna udać się Pani do lekarza psychiatry a następnie do psychologa w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego( bezpłatnie na NFZ) kolejki nie wynoszą 3 lat, maksymalnie 1-1,5 miesiąca a po odbyciu wizyty można nawet wyznaczyć kolejne spotkanie z psychologiem za 2-3tyg. W razie myśli samobójczych można także zgłosić się bezpośrednio na Szpitalną Izbę Przyjęć. Napisała Pani o tym, że się Pani leczyła, rozumiem, iż przerwała Pani terapię, bądź farmakoterapię, dlatego najlepsza samopomocą jest zmobilizowanie się do systematycznych wizyt u specjalisty. Pozdrawiam serdecznie.