Depresja u 32-letniej córki

Witam, moja 32 letnia corka ma objawy depresji, niechec do robienia czgokolwiek, odpychanie pomocy ze strony rodziny, chlopaka rodzicow.. Domyslam sie , ze, zrodlem jej stanu zdrowia moze byc klopot z dokonczenie pacy doktorskiej, jest chemikiem. Miala stypendium i zagranicznej uczelni i poswiecila temu mnostwo pracy. Zdarzajace sie po drodze problemy zdrowotne, i pogrzeby 2 babc, przeprowadzka z chlopakim do innego kraju poglebiaja jej stan . Chcialabym pomoc , ale mnie odsuwa , jest poza kraje

Witam,
nie można być przydatnym dla kogoś,kto pomoc odsuwa.Wystarczy,jesli wie,że może w każdej chwili na Panią liczyć/a myślę,że wie/.
I sprawa druga:depresja to poważna choroba ale często nadużywa sie tej nazwy dla różnych stanów osłabionej aktywności,smutku itp.Być może więc pozwólmy córce odpocząc od przeżyć,od nauki i zamiast tego kierować do niej słowa wspierające,przyzwalające na odpoczynek.Jest w związku z mężczyzną,więc być może spogląda obecnie także na swoje życie z innej perspektywy,niż Pani chce lub myśli.W zamian można jej po prostu powiedzieć:tęsknię za Tobą.To uczciwsze niż próby ułożenia jej życia.
Pozdrawiam serdecznie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza