Dlaczego do tej pory nie mam okresu?

Zadałam pytanie już 2 tyg. temu i jeszcze nie dostałam odp?
Moje objawy są następujące. Ostatni raz miałam miesiączkę we wrześniu, trwała od 2-18 i od 25-1 października. W tym miesiącu przez 2 dni miała taki brązowy śluz i od tego momentu nie dostałam miesiączki co mi może być?

Mam bóle brzucha i nabrzmiałe piersi. Współżyłam ale z zabezpieczeniem, ale partner nigdy nie kończy, a prezerwatywa też nie pękła.
Proszę o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Niestety nasz serwis nie jest w stanie zastąpić wizyty u ginekologa. W celu postawienia diagnozy niezbędna jest zawsze wizyta u lekarza, pełne badanie ginekologiczne, ewentualnie wykonanie badan laboratoryjnych. W Pani przypadku taka konsultacja jest wręcz niezbędna. Podaje Pani za mało informacji, a objawy nie są patognomoniczne.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości są zaburzenia hormonalne. Brązowy śluz, długie krwawienia w odstępie dwutygodniowym, a następnie wydłużenie cyklu są jak najbardziej charakterystyczne dla rozregulowanej gospodarki hormonalnej.

Chciałabym jednak podkreślić, że możliwe są i inne przyczyny, m.in mięśniaki, nadżerki, torbiele jajnika. Nie Podała Pani swojego wieku, co troszkę zmniejsza szansę oceny sytuacji. Tym niemniej jednak raz jeszcze pragnę podkreślić wagę konsultacji ginekologicznej.

Pozdrawiam.