Dlaczego do tej pory nie dostałam okresu?

Dzień dobry mam 19 lat. Z chłopakiem uprawiałam seks w ostatni dzień mieisiaczki(7 dzień cyklu) i w ostatnie dni płodne(16 dzień cyklu), przed dniem owulacji wkładał mi do pochwy palce ale nie było na nich spermy. Pragnę zaznaczyć że podczas stosunków mój chłopak zakładał prezerwatywę i nie kończył we mnie, tylko zdążył wyciągnąć penisa. Teraz jednak spoznia mi się miesiączka i to sporo. Jednak ostatnio coszko pracuje i bardzo mało jem. W czasie cyklu tez występował u mnie przez 10 dni brazowy sluz. Nie wiem z jakiego powodu nie dostałam jeszcze miesiączki (jest 43 dzien cyklu)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wszystkie stosunki były zabezpieczone i nie dochodziło podczas nich do wytrysku, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Dla pewności może jednak Pani wykonać test ciążowy, który da ostateczną odpowiedź.

Na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, takich jak stres, przemęczenie, podróże czy zmiana sposobu odżywiania. Wspomina Pani, że w ostatnim czasie ciężko Pani pracuje i mało je – to również może wpływać na Pani cykl miesiączkowy i z tego powodu również okres może się spóźniać.

Brązowy śluz może być oznaką zarówno implantacji zarodka, jak i wynikać z zaburzeń hormonalnych. Warto to sprawdzić u ginekologa.

Najczęstsze przyczyny braku okresu zostały opisane w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.