Dlaczego mam drżenia klatki piersiowej i zaburzenia akcji serca?

Dzień dobry czy powie mi ktoś co może być przyczyną takiego epizodu, już drugi raz mi się to stało. Podczas zasypiania gdy już leżę w łóżku wyciszona nagle zaczynają mi drżeć ramiona j górna część klatki piersiowej, serce jakby przeskoczyło i zaczyna dudnić w mostku u tętni zdaje się i wiele szybsze, biorę pulsokdtmetr u tętni jest ok między 80-90, łapie się za nadgarstek by wyczuć tętno jest równe. Trwa to kilka sekund po chwili się uspokaja wszystko ręce się nie trzęsą itd i tętno już jest w granicach 70. Od roku leczę się na tachykardię i nadciśnienie. Miałam rok temu robione echo serca wszystko książkowe, końcem lipca miałam wizytę kontrolną również wszystko dobrze, ekg zawsze mam idealne. Wcześniej się to nie zdarzało a teraz w przeciągu tygodnia dwa razy.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

napady drżenia w klatce piersiowej w połączeniu z kołataniem serca może być spowodowane wieloma czynnikami. Taki stan często występuje przy nerwicy, która może się uaktywnić w każdym momencie. Najczęściej dzieje się tak podczas stresowych sytuacji lub gdy towarzyszy nam niepokój. W takich przypadkach warto stosować techniki relaksacyjne oraz zadbać o odpowiednią ilość snu i odpoczynku.

Bardzo możliwe, że występujące objawy mają też podłoże w stwierdzonej tachykardii i nadciśnieniu. Takich sytuacji nie należy bagatelizować, więc jeśli niepokojące symptomy w ostatnim czasie się nasiliły, to warto być pod stałą kontrolą kardiologa i wykonywać podstawowe badania częściej.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-drzenia-w-okolicy-serca

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-przyczyna-zaburzen-akcji-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.