Dlaczego mam problemy z zajściem w ciążę?

Witam serdecznie.
Mam 26 lat i mój problem polega na tym, że nie mogę zajść w ciążę. Co prawda staramy się z narzeczonym od 2 miesięcy. ale wydaje mi się dziwne, że mimo tego, iż współżyjemy dość często przed owulacją, w owulację i krotko po, nie udaje mi się zajść w ciążę.
Chciałbym dodać, że parę miesięcy temu - w lipcu miałam zabieg łyżeczkowania, gdyż zaszłam w ciążę (i to bez problemów w 1wszy miesiąc starań)... bliźniacza,w której wystąpiło poronienie samoistne w 8 tyg. (puste jajo płodowe) a po 2 tyg. poronienie zatrzymane (u drugiego płodu brak akcji serca). Badanie genetyczne nie wskazało żadnych nieprawidłowości. Boję się, że może przez to wyłyżeczkowanie będę miała teraz problemy z zajściem.
Miesiączkuje co prawda nieregularnie od zawsze. Miesiączki między 29 - 38. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? A może powinnam spróbować testu owulacyjnego?
Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zabieg łyżeczkowania jest zabiegiem inwazyjnym dla błony śluzowej macicy. Długość regeneracji zależy od sposobu wykonania tego zabiegu. W Pani przypadku zabieg był prawdopodobnie wykonany w sposób oszczędzający aby umożliwić normalne zajście w ciążę.

Bezpłodność rozpoznaje się dopiero po roku regularnych (3-4 w tygodniu) niezabezpieczonych stosunków po których nie dochodzi do zapłodnienia. Zbyt wcześnie na to aby stwierdzić taki stan rzeczy w Pani przypadku.

Proponuję poczekać jeszcze kilka miesięcy, a następnie skonsultować ewentualny problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl