Dlaczego mam taki problem z łydkami?

Podczas stania i siedzenia pojawiają mi się na łydkach białe plamy, dodatkowo dolna cześć łydek wydaje się być nieco zaczerwieniona i właśnie w tym obszarze zaczerwienienia pojawiają die białe plamy. Gdy poleze chwile z nogami do góry plamy znikają, po powrocie do stania lub siedzenia znowu się pojawiają. Z czym może być to związane?
KOBIETA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, bez przeprowadzenia odpowiednich badań.

Jednym z możliwych wyjaśnień dla białych plam na łydkach może być depigmentacja skóry. W takim przypadku białe plamy są wynikiem utraty barwnika melaniny w pewnych obszarach skóry. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak uszkodzenia skóry, infekcje, autoimmunologiczne schorzenia skóry (np. bielactwo), reakcje alergiczne lub inne czynniki.

Zaczerwienienie w dolnej części łydek może wskazywać na stan zapalny, podrażnienie lub reakcję alergiczną. W takiej sytuacji może to być spowodowane alergią skórną, łuszczycą, egzemą, reakcją na leki lub inne substancje, a nawet problemami z krążeniem krwi.

Ponieważ objawy te są dość nietypowe, zalecamy skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-nogach-najczestsze-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.