Dlaczego mam zaburzenia czucia w dłoni?

Witam. Mam nieznacznie uszkodzony nerw łokciowy lewy w prawej ręce. Oczekuje na wizytę w poradni chirurgii ręki, ale stan się pogorszył. W tej chwili do bólu małego palca, drętwienie dłoni, drżenia kciuka i palca wskazującego doszło drętwienie połowy dłoni po przekrzywieniu głowy w prawą stronę. Mogłabym prosić o podpowiedź jaki lek bez recepty mogłabym zakupić aby odżywić nerw? I zapytać co to za mechanizm sprawia, że po przekrzywieniu głowy przestaje czuć połowę dłoni? Czy to na pewno w łokciu, czy należy szukać wyżej?

Sugeruję wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego, warto także zbadać splot ramienny. Skuteczne mogą być niesteroidowe leki przeciwzapalne, witaminy z grupy B, magnez (najlepiej mleczan lub cytrynian, odradzam stanowczo węglan i tlenek), cholina. Polecam także fizjoterapię.